Переключиться на мобильную версию

The New York Times отримала Пулітцерівську премію в п'яти номінаціях

Прославлена американська газета The New York Times знову підтвердила свою високу професійну репутацію, отримавши Пулітцерівську премію відразу в п'яти номінаціях - за висвітлення новин, розслідування, висвітлення подій за кордоном, критику та фоторобот.
З-поміж найкращих
З-поміж найкращих
blog.pentagram.com

У жанрі новин видання здобуло голоси членів журі скандалом, що викрив моральну нечистоплотність губернатора штату Нью-Йорк Еліота Спітцера, який змушений був подати у відставку. 

Газета перемогла в жанрі розслідування завдяки публікаціям Девіда Барстоу, протягом 2008 року демонструючи, як відставні генерали, які стали аналітиками в ЗМІ, допомагали ідеалізувати політику Пентагону. А військові репортажі видання з Афганістану і Пакистану були визнані найкращими роботами у висвітленні подій за кордоном. 

Фотограф New York Times Демон Уінтер отримав Пулітцерівську премію за серію портретів першого темношкірого президента США Барака Обами, зроблених під час виборчих перегонів. 

Регіональна американська газета Las Vegas Sun отримала золоту медаль За служіння суспільству - головну нагороду Пулітцерівську премію. 

Як зазначає журі, видання продемонструвало мужність, піднявши проблему високої смертності робітників, зайнятих у будівництві, змусивши законодавців і регуляторів посилити вимоги до техніки безпеки. 

Крім того, онлайнове видання - веб-сайт Politico стало фіналістом Пулітцерівської премії 2009 року вперше в історії найпрестижнішої американської нагороди у галузі журналістики, повідомило журі на оголошенні лауреатів у Колумбійському університеті. 

Веб-сайт Politico увійшов до трійки номінантів на найкращу карикатуру. Перемога дісталася газеті San Diego Union-Tribune. 

Журі вказало на зростання впливу онлайнових ЗМІ та їх все більш професійний контент. 

Майже чверть претендентів на найпрестижнішу премію в галузі журналістики в цьому році були представлені у вигляді онлайнових документів - 37 різних видань, які існують лише в інтернеті. 

Між тим, біографія лідера міжнародної терористичної організації Аль-Каїда Усами бін Ладена та історія його роду, написана Стівом Колом, потрапила в фіналісти Пулітцерівську премію, повідомило журі. 

Книга Кола Бін Ладени: арабська сім'я в американське століття"(видавництво Penguin Press) охоплює час задовго до трагедії 11 вересня 2001 року, коли терористи Аль-Каїди зробили безпрецедентну у світовій історії атаку на США, зруйнувавши вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру. 

Лідер Аль-Каїди вважається терористом номер один і, за даними ЦРУ, ховається в прикордонних районах Пакистану. Журі вказало на глибину дослідження, аналітичність суджень і актуальність теми. 

За традицією, на таємне голосування виносяться троє фіналістів, а переможцем стає робота, що набрала просту більшість голосів. Біографія Бін Ладена суперничала з історіями двох президентів США - Ендрю Джексона і Франкліна Делано Рузвельта. 

Лауреатом стала книга Джона Мічема - Американський лев: Ендрю Джексон в Білому домі. 

Пулітцерівську премію в галузі літератури присуджено Елізабет Строут за збірку з 13 коротких оповідань Олів Кайтрідж, які описують життя невеликого американського містечка очима головної героїні. 

Премію за найкращий збірник поезії отримав 82-річний Вільям Стенлі Мервін, що випустив в 2008 році книгу Тінь Сиріуса. 

Пулітцерівську премію в галузі драматургії отримала п'єса Лінн Ноттедж - Вбиті, повідомляється на сайті премії 20 квітня. 

Дія п'єси Ноттедж відбувається на тлі громадянської війни в Конго. Основний акцент у ній зроблено на стражданні жінок у конголезькому публічному домі, яким керує матінка Наді, а політика залишається на другому плані. Критики помітили у п'єсі вплив драми Бертольда Брехта Матінка Кураж та її діти. 

Приз за найкраще історичне дослідження отримала робота Аннетт Гордон-Рід Хемінгси з Монтічелло: американська сім'я, присвячена історії чорношкірих сім'ї Хемінгсів, яку пов'язують з Томасом Джефферсоном. 

У номінації музика премію одержав Стів Райк за твір Подвійний секстет. 

Історія Пулітцерівської премії ведеться з 1917 року, коли американський журналіст Герберт Байярд Своп отримав нагороду за серію матеріалів Зсередини Німецької імперії, опубліковану в Нью-Йорк уорлд в жовтні 1916 року. Розмір Пулітцерівської премії становить 10 тисяч доларів, лауреату в номінації За служіння суспільству, крім того, вручається золота медаль. 

Всього на премію 2009 року було висунуто понад 1 тис. робіт у 14 номінаціях премії в галузі журналістики. 

Лауреати найпрестижнішої в США національної премії, яка щорічно вручається в 21 номінації, були оголошені в Колумбійському університеті в понеділок. Церемонія нагородження відбудеться 28 травня. 

Пулітцерівська премія є однією з найбільш престижних премій в галузі журналістики і літератури в США. У різні роки її лауреатами ставали Вільям Фолкнер, Ернест Хемінгуей, Джон Апдайк, Харпер Лі, Роберт Фрост, Теннессі Вільямс, Артур Міллер та інші.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь