Переключиться на мобильную версию

Ув'язнений Гуантанамо вимагає від ЦРУ $ 10 млн за тортури

Мешканець Тунісу Рафік Аламі, що знаходиться в американській в'язниці в Гуантанамо, подав у четвер, 23 квітня, до суду США на ЦРУ, звинувативши його працівників у застосуванні тортур. Сума позову становить 10 мільйонів доларів.
Сума позову становить 10 мільйонів доларів
Сума позову становить 10 мільйонів доларів
АР

Про це повідомляє Associated Press.

Аламі затримано в Ірані і передано американським спецслужбам в 2001 році незабаром після терактів 11 вересня в Нью-Йорку і Вашингтоні. З грудня, стверджує позивач, до нього почали застосовувати тортури.

Його, зокрема, роздягали, били руками і ногами, погрожували нацькувати собак, тримали скованим у хворобливих позах, піддавали впливу екстремальних температур.

Особливу увагу позивач приділяє тому факту, що на момент початку застосування до нього тортур ЦРУ ще не отримало інструкцій, які дозволяли їх використовувати. Серед відповідачів, імена яких фігурують у позові, присутні колишній директор ЦРУ Джордж Тенет, а також колишній та нинішній голови Пентагону Доналд Рамсфелд і Роберт Гейтс.

У серпні 2002 року адміністрація Джорджа Буша склала першу з чотирьох таємних інструкцій, які санкціонували застосування ЦРУ жорстких методів при допитах передбачуваних терористів.

Нагадаємо, раніше президент США Барак Обама не виключив можливість залучення до суду колишніх офіційних осіб міністерства юстиції, що визнали правомірність тортур, до яких вдавалися працівники ЦРУ при допитах підозрюваних у тероризмі.

Водночас, 17 квітня Барак Обама оголосив про прийняте ним рішення помилувати агентів ЦРУ, що використовували жорстокі методи впливу при допитах передбачуваних терористів. Він мотивував це тим, що співробітники управління діяли в інтересах національної безпеки США.

22 квітня сенатський комітет у справах розвідки опублікував інформацію про усну санкцію Райс на використання слідчими ЦРУ тортур при допиті.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь