МЗС Росії вважає неправомірним порівняння становища українців у РФ і росіян в Україні
Про це говориться в повідомленні прес-служби МЗС Росії.
"Варто зазначити, що громадяни Російської Федерації української національності та росіяни з числа громадян України перебувають у різній етнокультурній ситуації. Спроби порівняти їх положення, підраховуючи, наприклад, тільки кількість російських шкіл в Україні та українських в Росії, є неправомірними", - сказав представник МЗС Росії Андрій Нестеренко.
При цьому він зазначив, що Україна на тлі важливих політичних подій або візитів піднімає питання безправного положення російських українців і відсутності в Росії системи державної освіти українською мовою.
Нестеренко також повідомив, що в Росії діє понад 90 українських громадсько-культурних об'єднань, а в місцях, де є попит на задоволення потреб етноосвітніх, для українців без яких-небудь проблем створюються відповідні умови.
Крім цього він зазначив, що українська мова як предмет викладається з 1 по 11 класи в загальноосвітньому закладі в Санкт-Петербурзі, у двох школах Воркути, в одній школі Краснодара, у слов'янських гімназіях Мурманська і Пензи, в ліцеї Томська.
Представник МЗС Росії також повідомив, що в рамках федеральної цільової програми Російська мова (2006-2010 роки) в загальноосвітніх школах розробляється і впроваджується методика навчання російської мови як нерідної.
Крім того, Нестеренко заявив про відсутність запитів від української діаспори на заснування шкіл з викладанням українською мовою.
"Незважаючи на велику чисельність українців, які проживають на території Російської Федерації, запитів на заснування повноформатних шкіл з боку батьків та громадських організацій у федеральні та регіональні органи управління освітою практично не надходить", - сказав Нестеренко.
Він пояснює таку ситуацію близькістю східнослов'янських мов і культур, спільною історією і єдиною православною християнською вірою.
"Через зазначені причини в Російській Федерації немає шкіл, де вся навчальна програма викладається українською мовою. Існують лише школи з етнонаціональною (етнокультурною) складовою. До неї віднесено: рідну мову та літературу, регіональну (національну) історію, курси історії рідної культури", - повідомив представник МЗС Росії.
При цьому Нестеренко зазначив, що культурні заходи, які проводяться в Росії різними громадськими організаціями, у значній мірі враховують потреби етнічних українців.
Як повідомлялося, посол Росії в Україні Віктор Черномирдін вважає складним отримання вищої освіти російською мовою в Україні.