Переключиться на мобильную версию

В Освенцимі знайдено лист, який залишили в'язні 65 років тому

Будівельники, які працювали поруч із музейним комплексом в Освенцимі, виявили лист, який залишили в'язні табору 64 роки тому.
Справжність листа підтверджено працівниками музею
Справжність листа підтверджено працівниками музею
nazireich.net

Лист виявлено у бетонній стіні будівлі школи, де ув'язнені табору проводили будівельні роботи.

Послання, яке написано олівцем і датовано 9 вересня 1944 року, містить імена, табірні номери та назви міст, де народилися семеро молодих людей із Польщі та Франції. Справжність листа підтверджено працівниками музею колишнього концтабору.

Записку залишили шестеро поляків і один француз, яким тоді було від 18 до 20 років, повідомив офіційний представник музею. За його даними, двоє з цих людей пережили концтабір. Про їхню подальшу долю, однак, нічого не повідомляється.

Концтабір Аушвіц-Біркенау в польському Освенцимі був найбільшою із нацистських "фабрик смерті". Із приблизно 7,5 млн осіб, які загинули в гітлерівських концтаборах, на долю Освенцима припадає 4 млн. Точне число загиблих, однак, невідомо: перед наступом радянських військ було знищено всю документацію табору.

В Освенцимі вперше почали вбивати людей за допомогою газу циклон-Б. Під час Нюрнберзького процесу перший комендант концтабору Рудольф Гесс визнав, що в газових камерах Освенцима загинуло 2,5 млн осіб. Кінець винищуванню людей в таборі поклала Радянська армія, яка звільнила вцілілих в'язнів 27 січня 1945 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь