Переключиться на мобильную версию

Ізраїль відзначає 61-у річницю утворення держави

У вівторок, 28 квітня, ввечері запаленням 12 факелів на горі Герцля в Єрусалимі в Ізраїлі почалося святкування Дня незалежності.
Офіційну частину урочистостей буде зведено до мінімуму
Офіційну частину урочистостей буде зведено до мінімуму
АР

День Незалежності Ізраїлю відзначається в п'ятий день місяця іяра за єврейським календарем - у 1948 році саме в цей день (14 травня) була підписана Декларація незалежності Ізраїлю і Давид Бен-Гуріон (згодом перший прем'єр-міністр Ізраїлю) оголосив про створення Держави Ізраїль. У цьому році його початок припав на вечір 28 квітня.

На церемонії перші особи держави привітали співвітчизників з головним державним святом, потім відбувся невеликий плац-парад із прапорами і виступами дитячих та молодіжних танцювальних колективів. Виступ закінчився феєрверком на честь 61-ї річниці сучасного Ізраїлю. Цього року свято також присвячене 100-річчю з дня заснування Тель-Авіва, повідомляє NEWSru Israel.

Сьогодні святкування Дня незалежності продовжиться, а офіційну частину урочистостей буде зведено до мінімуму. Багато виставок та музеїв будуть працювати безкоштовно, а на армійських базах очікують гостей на "день відкритих дверей". Країною пройдуть патріотичні марші, ВПС і парашутисти влаштують святкове шоу, а кораблі ВМС пропливуть парадним строєм вздовж узбережжя.

Деякі групи населення його принципово не святкують. Це - значна частина арабів, а також ультраортодоксальні євреї, які вважають, що про відродження біблійного Ізраїлю повинні були оголошувати не прості люди, а Месія, приходу якого вони чекають ще з дохристиянських часів.

У цей день ізраїльтяни традиційно підраховують підсумки року, головний з яких - приріст населення. Зараз в країні живуть 7411 тис. осіб, що на 129 тисяч більше, ніж у минулого року. Приріст населення склав 1,8%. У порівнянні з 1948 роком населення країни збільшилося майже в 10 разів, а її економіка - на порядки.

Нагадаємо, 27 квітня Ізраїль ввів режим ізоляції палестинських територій на період свят. Палестинці зможуть в'їжджати на ізраїльську територію тільки у випадку медичної необхідності й у так званих гуманітарних випадках. Режим ізоляції триватиме до четверга, 30 квітня.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь