Переключиться на мобильную версию

Сьогодні в Грузії розпочинаються навчання НАТО

У Грузії сьогодні, 6 травня, розпочинаються військові навчання НАТО.

Навчання проводять у рамках програми Партнерство заради миру. Тренування відбудуться у двох форматах - штабні та польові - і триватимуть до 3 червня. У них візьмуть участь 13 країн. Ще шість держав - Молдова, Казахстан, Сербія, Вірменія, Естонія і Латвія - вирішили свої війська в Грузію не надсилати.

За даними Міноборони Грузії, очікується, що у навчаннях, які розділено на штабні та польові, в загальній складності братимуть участь 1,1 тисячі військовослужбовців. Перша фаза навчань відбудеться 6-19 травня 2009 року. Друга фаза навчань відбудеться із 21 травня по 3 червня. Навчання проводитимуть на військовій базі Вазіані.

У НАТО стверджують, що навчання є військово-штабними і відбуватимуться без застосування зброї та військової техніки.

Раніше представник Міноборони Грузії заявив, що багатонаціональні військові навчання НАТО Партнерство заради миру, які заплановано в Грузії з 6 травня по 1 червня, відбудуться в цій країні без зміни сценарію, незважаючи на збройний заколот, що стався у вівторок під Тбілісі.

Нагадаємо, 5 травня окремий бронетанковий батальйон поблизу Тбілісі в населеному пункті Мухровані оголосив про непокору владі Грузії, зажадавши діалогу керівництва країни з опозицією. МВС Грузії заявило про запобігання збройного перевороту, а президент Михайло Саакашвілі особисто взяв участь у переговорах із заколотниками, більшість з яких згодом затримали й роззброїли.

Крім того, ряд південноосетинських і абхазьких підрозділів на кордоні з Грузією у зв'язку з ситуацією в Тбілісі переведено на посилений режим несення служби для того, щоб не допустити провокацій із грузинської сторони.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь