Переключиться на мобильную версию

Французька поліція допитала Стросс-Кана

Співробітники спеціального відділу французької поліції, що розслідує злочини проти особистості, допитали в понеділок екс-голову Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домініка Стросс-Кана як свідка у справі журналістки Трістан Банон, яка звинувачує його у зґв.

За даними агентства AFP, приблизно об 11:00 (12:00 за Києвом) Стросс-Кан залишив управління поліції. Жодних інших подробиць поки не повідомлялося.

Французька журналістка і письменниця Трістан Банон подала позов до суду на Стросс-Кана 5 липня цього року, через кілька тижнів після того як голова МВФ був затриманий у Нью-Йорку за звинуваченням у зґвалтуванні покоївки. Банон також звинуватила його в насильницьких діях сексуального характеру, яке Стросс-Кан нібито вчинив ще в 2003 році.

На початку липня, розглянувши звернення Банон, паризька прокуратура почала попереднє розслідування. Для того, щоб завершити це розслідування, співробітники прокуратури зобов'язані були допитати Стросс-Кана. Близькі екс-голови МВФ, який повністю відкидає звинувачення з боку Банон, говорили, що він хоче швидше дати свідчення, аби покінчити з цією справою.

За підсумками попереднього розслідування прокуратура ухвалить рішення або про порушення кримінальної справи, або про припинення розслідування без всяких наслідків, або вважатиме вичерпаним термін давності за пред'явленими йому звинуваченнями Банон.

Стросс-Кан був затриманий в Нью-Йорку 14 травня 2011 року на підставі заяви 32-річної покоївки готелю Sofitel Нафіссату Діалло, що звернулася в поліцію зі скаргою на насильницькі дії сексуального характеру з боку високопоставленого постояльця. Екс-голова МВФ кілька днів після затримання провів у в'язниці, потім Верховний суд штату Нью-Йорк погодився випустити його під заставу в 1 мільйон доларів і помістити під домашній арешт.

Справа проти Стросс-Кана опинилася під загрозою закриття ще на початку липня, коли прокуратура заявила, що покоївка дала неправдиві свідчення при отриманні притулку в країні, дурила податкові та соціальні органи, а також, ймовірно, збрехала при свідченнях під присягою перед великим журі. У той же час, адвокати покоївки наполягали на тому, що є докази провини Стросс-Кана, і він дійсно намагався її зґвалтувати.

Проте справу проти Стросс-Кана було закрито 23 серпня, а 26 серпня прокуратура Нью-Йорка повернула колишньому голові МВФ паспорт. Домінік Стросс-Кан повернувся до Франції 4 вересня.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь