Переключиться на мобильную версию

Фінляндія відмовила Болгарії та Румунії у приєднанні до Шенгену

Фінляндія офіційно повідомила про своє рішення виступити проти приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони.
Фінляндія та Нідерланди мають намір не пустити Румунію та Болгарію до Шенгену
Фінляндія та Нідерланди мають намір не пустити Румунію та Болгарію до Шенгену
АР

Про це повідомляє телеканал bTV, посилаючись на своє джерело в Брюсселі.

На фінську позицію вплинула внутрішня політика - новий уряд Фінляндії скептично ставиться до розширення Шенгену.

На рішення Гельсінкі також вплинуло і масове лобіювання Нідерландів, які побоюються залишитися в ізоляції від інших членів європейського співтовариства.

У самій же Болгарії впевнені, що країна виконала критерії щодо приєднання до Шенгену, про що заявив прем'єр-міністр Бойко Борисов. Він також зазначив, що з оптимізмом чекає результатів засідання міністрів внутрішніх справ ЄС, на якому має вирішитися питання про приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони.

Нагадаємо, в червні Європарламент проголосував за вступ Болгарії та Румунії у Шенген без подальших зволікань. Однак для приєднання до зони нового партнера потрібна одностайна згода усіх 26 держав. 9 червня на засіданні міністрів внутрішніх справ країн - членів ЄС було прийнято рішення про відстрочення приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони.

Франція і Німеччина запропонували компромісний варіант: спочатку включити у Шенген повітряні та морські кордони Болгарії та Румунії, а потім сухопутні. Нідерланди з цим не згодні, а офіційний Бухарест називає позицію Амстердама невиправданою і штучною.

Раніше болгарські ЗМІ висловили думку, що міністр у справах імміграції Нідерландів Герд Леерс, котрий виступив проти приєднання Болгарії до Шенгенської зони, мстить за те, що колись його образили в цій країні.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь