Переключиться на мобильную версию

Прокуратура: корупція проникла у військове керівництво РФ

Заступник військового прокурора Росії Олександр Арутюнян заявив, що за 2010-11 роки за звинуваченням у корупції засуджені 1060 військових, серед яких понад 500 старших офіцерів і 19 генералів.
Міноборони Росії стягнуло  понад 153 млн рублів із засуджених
Міноборони Росії стягнуло понад 153 млн рублів із засуджених

За його словами, найчастіше військові отримують терміни за шахрайство, привласнення та розтрату майна, службову фальсифікацію, зловживання і перевищення посадових повноважень, а також отримання й давання хабара та комерційний підкуп.

Арутюнян визнав, що "корупція проникає й у найвищі органи військового управління, навіть у центральний апарат військового відомства, посадові особи якого самі повинні займатися припиненням цього зла".

Міноборони Росії стягнуло з засуджених понад 153 млн рублів компенсації.

Військова прокуратура з певною періодичністю розповідає про свою боротьбу з корупцією в російській армії. Згідно з подібними публічними "звітами", останні кілька років кількість корупційних справ зростає у кратних обсягах.

Ще на початку 2011 року російський президент визнав, що його кампанія проти корупції не принесла результатів, але нагадав, що подібні зміни не можуть відбуватися швидко.

Арутюнян навів кілька прикладів корупційних справ.

Так, Балашихинський гарнізонний військовий суд засудив заступника начальника військового складу підполковника Андрія Касеєва до 3,5 років ув'язнення за те, що він разом зі спільником викрав зі складу продуктів харчування на 37 млн рублів.

Начальник управління Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони Росії генерал-майор Валерій Знахурко закупив без випробувань 14 тисяч бронежилетів.

Прокуратура стверджує, що бронежилети "були явно непридатні для застосування в бою", оскільки "легко пробивалися стрілецькою зброєю та осколками".

Колишній начальник 62 відділу замовлень і поставок матеріальних засобів служби тилу Міноборони Росії, полковник Микола Чекулаєв повинен буде виплатити штраф у 29 млн рублів, що в 70 разів більше осудного йому хабара.

Російська служба Бі-бі-сі не раз писала про випадки корупції в армії.

У березні цього року Східно-Сибірський окружний суд присудив колишньому начальнику автомобільної служби Сибірського військового округу генерал-майору Олександру Стецуріну дев'ять років ув'язнення в колонії суворого режиму за звинуваченням у корупції.

Генерала зобов'язали заплатити штраф, позбавили звання і державних нагород за те, що 2009 року він списав і "передав комерсантам зі складів автомобільне майно на суму близько чотирьох мільйонів рублів".

У тому ж місяці колишній командир космодрому Плесецьк, а потім начальник головного управління виховної роботи Міноборони, Анатолій Башлаков був засуджений до семи років ув'язнення за хабар у 700 тисяч рублів.

Проти колишнього командувача військами Командування спеціального призначення з тилу В'ячеслава Дворіченського, який вже відбуває термін за звинуваченням у шахрайстві, порушена ще одна кримінальна справа - за підозрою в розтраті понад 60 млн рублів.

Тоді експерт "Независимой газеты" Володимир Мухін сказав bbcrussian.com, що його не дивує велика кількість справ проти генералів.

"Більшість в оточенні міністра оборони - це люди з фіскальних органів, які вміють робити аудит і стежать за тим, щоб кошти були правильно витрачені", - пояснив Мухін.

А військовий оглядач "Новой газеты" Павло Фельгенгауер сказав, що причина багатьох корупційних справ проти найвищих військових чинів не відома, "оскільки ми не знаємо, скільки що коштує при закупівлі, й оскільки витрати і розподіл грошей засекречені".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь