Переключиться на мобильную версию

Преса Росії: Путін - президент Євразії?

Огляд російської преси за 5 жовтня 2011 року.
Російські ЗМІ про плани Путіна на майбутнє
Російські ЗМІ про плани Путіна на майбутнє
Бі-бі-сі

В огляді російських газет:

Статтю прем'єр-міністра Володимира Путіна Новий інтеграційний проект для Євразії - майбутнє, яке народжується сьогодні, продовжують вивчати, обговорювати і аналізувати у безлічі видань.

На думку Коммерсанта, Путін визначив головне завдання, яке має намір вирішувати під час свого наступного президентського терміну.

"Проте спроба стати "збирачем земель радянських" може наштовхнутися на нерозуміння керівництва колишніх радянських республік, а також змінити баланс сил всередині країни", - попереджає видання.

Стаття прем'єра, що йде у президенти, приурочена до початку глобального проекту - 1 січня 2012 року на світ з'являється Єдиний економічний простір Росії, Білорусії і Казахстану, пише Комсомольская правда.

Відхід майбутнього президента фактично у міжнародну політику передбачає зростання впливу майбутнього прем'єр-міністра, який залишиться на всьому російському господарстві, прогнозує КоммерсантЪ.

"Для Медведєва, якому Путін уже обіцяв пост голови уряду, це може виявитися шансом. Уявлення про нього як про "технічного" прем'єр-міністра можуть виявитися помилковими", - стверджує газета.

У складній ситуації, як заявив виданню директор Інституту національної стратегії Станіслав Бєлковський, Володимир Путін "не збирається прибирати Медведєва швидко".

"Завдання Медведєва - проведення непопулярних реформ", - говорить експерт. Новому прем'єрові доведеться займатися, наприклад, підвищенням пенсійного віку і скороченням соціальних зобов'язань.

Директор департаменту адміністративної реформи Центру стратегічних розробок Володимир Южаков вважає, що "було б корисно, щоб Володимир Путін вийшов на наднаціональний рівень і у перспективі очолив нову структуру".

Однак прес-секретар прем'єр-міністра Дмитро Пєсков запевняє КоммерсантЪ, що виступ Путіна "не слід розглядати у передвиборчому контексті".

"Перший сенс статті - передвиборчий, - стверджує голова правління Центру політичних технологій Борис Макаренко. - Путін замахується на те, що за допомогою цього союзу країні вдасться швидше вступити до Євросоюзу. Видно, саме цим він і буде займатися як президент".

Політолог Сергій Черняховський також упевнений, що тема створення Євразійського союзу стане "ударною для путінських виборів і путінського правління". "Якщо Путіну вдасться виступити у ролі відновника СРСР, це забезпечить йому місце в історії країни", - говорить політолог газеті.

На думку Московского комсомольца, Володимир Путін оголив справжню глибину своїх політичних амбіцій. Він не хоче увійти в історію як триразовий президент Росії.

"Новий об'єднувач земель навколо Москви - ось яким національний лідер хоче залишитися у пам'яті нащадків. Але от тільки чи вийде це в нього?" - запитує видання.

У вівторок у Нарьян-Маре Дмитро Медведєв провів засідання президії Держради, присвячене питанням ЖКГ.

За спостереженням Коммерсанта, одна із найбільш проблемних соціальних сфер у Росії стала користуватися підвищеною увагою глави держави після того, як він очолив передвиборчий список Єдиної Росії.

"Захід був незвичайним за форматом, - зазначають Ведомости . - У досить вузькому колі запрошених на президію Держради несподівано виявилися впливові представники Єдиної Росії.

Це депутати Держдуми Артур Чилінгаров, який очолював об'єднаний список єдиноросів Ненецького АТ та Архангельської області на виборах 2007 року, і Володимир Пехтін, який очолив той самий список на нинішніх виборах.

Як пояснив виданню чиновник адміністрації президента, це передвиборчий хід, надалі єдиноросів будуть запрошувати і на інші наради, які проводяться президентом. За його словами, логічно, якщо не президент буде інтегруватися у кампанію партії, а єдинороси - у роботу лідера свого списку.

"Виступати на президії Держради ніхто з єдиноросів не став, - підкреслює газета. - Але вже у кулуарах наради Пехтін заявив, що Єдина Росія збирається взяти на себе контроль над ситуацією у ЖКГ".

У найближчі дні у президента відбудуться й інші заходи, у яких будуть задіяні єдинороси. Ці заходи, за словами джерела Московского комсомольца у Кремлі, пройдуть за тією ж схемою, що і в Нарьян-Маре.

"Тобто Медведєв буде доручати партії влади взяти на контроль вирішення тих чи інших проблем, - пояснює видання. - Цікаво, що очікується ряд заходів, які будуть позиціонуватися як зустрічі із членами Народного фронту".

Газета нагадує, що раніше Медведєв ніякої близькості до ОНФ не демонстрував. Усе, що проводилося по лінії Фронту, було виключно прерогативою Володимира Путіна.

Однак прем'єр Володимир Путін від участі в кампанії дистанціювався. Навіть його зображення під час виборів, як повідомив Московскому комсомольцу прес-секретар голови кабміну Дмитро Пєсков, використовуватиметься по мінімуму.

"Ситуація із зображеннями унікальна. Досі єдинороси під час кампаній у першу чергу використовували зображення Володимира Путіна. І тільки у другу - Дмитра Медведєва. Тобто тандем помінявся місцями і в цьому плані", - доходить висновку видання.

У вівторок Держдума прийняла у першому читанні президентський законопроект, що посилює відповідальність за злочини сексуального характеру проти неповнолітніх.

Як пише КоммерсантЪ, законопроект підтримали всі думські фракції, однак представники опозиції вважають, що передбачена проектом добровільна хімічна кастрація педофілів проблеми не вирішить.

Голова руху За права людини Лев Пономарьов заявив газеті, що "посилення покарання - чисто формальна, популістська міра, пов'язана з тим, що президент Дмитро Медведєв очолив список  Єдиної Росії.

"У рамках тієї корумпованої системи, у якій ми живемо, посилювати покарання не можна", - підсумував правозахисник.

Як зазначає Комсомольськая правда, ці поправки до Кримінального кодексу та інших законодавчих актів запропоновані президентом Дмитром Медведєвим.

"Можливо, це і випадковий збіг, але саме останнім часом ця тема дуже популярна. Вираз "педофільські лобі" став дуже поширеним", - стверджує Независимая газета.

У Росії прийнято кілька законів, спрямованих на боротьбу з педофілією, проте становище не виправляється. Загострення уваги до цієї проблеми експерти, опитані виданням, також пов'язують із виборчою кампанією.

"Ми спостерігаємо чітке переформатування виборчої кампанії Єдиної Росії з Путіна на Медведєва", - сказав газеті секретар ЦК КПРФ Сергій Обухов. Мусування цієї теми, з точки зору Обухова, покликане прикрити провали за іншими напрямами.

"Однак, що стосується медичного співтовариства, то тут думки щодо хімічної кастрації однозначні", - підкреслює Труд. Кандидат медичних наук Галина Холмогорова вважає, що такий захід просто необхідний.

За словами експерта, з медичної точки зору хімічна кастрація - абсолютно адекватне рішення: якщо людина хвора і її неможливо вилікувати, то треба не допустити повторення злочинів.

На закінчення газета наводить дані опитування ВЦДСД, згідно з яким 83% росіян вважають педофілію злочином, а не хворобою і підтримують покарання для педофілів у вигляді хімічної кастрації.

Смерть топ-менеджера ЮКОСа Новые Известия порівнюють із загибеллю юриста Hermitage Capital Management Сергія Магнітського. За даними Новых Известий, уже через кілька годин після звістки про смерть російські правозахисники склали "список Алексаняна" по аналогії зі "списком Магнітського".

Усього в ньому названо 31 прізвище. У новий список, зокрема, потрапили голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін, заступники генпрокурора Юрій Бірюков та Віктор Гринь, а також старший слідчий з особливо важливих справ Генпрокуратури Салават Карімов.

"Ініціатива створення такого списку вірна", - заявив газеті член Московської Гельсінської групи правозахисник Валерій Борщов.

"Незаконне тюремне ув'язнення Василя Алексаняна посилило захворювання і прискорило його смерть, тому судді і слідчі, які подовжували його ув’язнення, мають бути притягнуті до відповідальності", - впевнений правозахисник.

Колишній виконавчий віце-президент, а раніше юрист ЮКОСу Василь Алексанян помер після важкої хвороби у понеділок. Він провів у СІЗО близько трьох років за звинуваченням у відмиванні грошових коштів та у привласненні або розтраті чужого майна, нагадують Новые Известия.

За час арешту здоров'я Алексаняна значно погіршилося. Він практично осліп, захворів на рак печінки і туберкульоз. У грудні 2008 року Алексанян був звільнений Мосміськсудом під заставу у 50 млн рублів.

"Цьому рішенню передувало визнання Європейським судом із прав людини (ЄСПЛ) незаконним продовження терміну арешту і утримання під вартою Алексаняна, а також голодування Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва", - додає газета.

"Якщо розмови про репресії у цьому випадку спірні, то від проблеми утримання під вартою тяжкохворих Росія більше відмахуватися не може - це очевидно", - пише Московский комсомолец.

"Історія Алексаняна не завадила слідчим, тюремникам і суддям продовжувати тортури тяжкохворих людей", - зазначають у редакційному коментарі Ведомости.

Тільки у січні 2011 року, після двох гучних смертей у СІЗО (Сергія Магнітського та Віри Трифонової), уряд ухвалив "Перелік важких захворювань, що перешкоджають утримання під вартою підозрюваних або обвинувачених".

Огляд підготувала Ольга Лєснікова, Служба моніторингу Бі-бі-сі

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь