Переключиться на мобильную версию

Президентом Гватемали став відставний генерал

Перегони за президентське крісло в Гватемалі виграв відставний генерал Отто Перес Моліна, який балотувався від Патріотичної партії.
Президентом Гватемали став відставний генерал
За екс-генерала свої голоси віддали 55% виборців, його суперник Мануель Бальдісон, який представляє Демократичну партію відродження свободи, отримав 45% голосів.

Після закінчення громадянської війни в 1990-х роках в Гватемалі військові - ні чинні, ані відставні - не займали президентську посаду.

Президентські вибори в Гватемалі відбувалися в два тури. У першому турі перемогу здобув Моліна з результатом 36% голосів. Бальдісона тоді підтримали близько 23% виборців.

Як і його суперник, 61-річний Моліна обіцяв виборцям боротися з організованою злочинністю в країні і мексиканськими наркокартелями, які влаштувалися в Гватемалі і перетворили країну в головний транзитний пункт наркотиків з Південної Америки до США.

Відставний генерал також пообіцяв залучити до боротьби зі злочинністю додатково 2,5 тисячі солдатів і збільшити штат поліції ще на 10 тисяч осіб.

Ще під час передвиборної кампанії Моліна заявляв, що підтримує введення страти за найтяжчі злочини.

"Перше, що ми повинні зробити, - це зменшити рівень злочинності і нестабільності, в умовах якої ми продовжуємо існувати. Також нам доведеться разом із законодавцями попрацювати над бюджетом", - сказав Моліна після оголошення попередніх результатів виборів.

Однак критики генерала зазначають, що служба в армії дещо заплямувала авторитет Моліни. Правозахисники звинувачують його в жорстокості і насильстві в самий розпал громадянського конфлікту в Гватемалі. Сам екс-генерал заявляє, що у його обвинувачів немає ніяких доказів приписуваних йому злочинів.

Демократію було відновлено ​​в Гватемалі у 1996 році після періоду конфлікту і військових диктатур, що тривав 36 років. Вважається, що жертвами репресій у Гватемалі стали понад 200 тисяч осіб.

Зараз більш як половина населення Гватемали живе за межею бідності, а рівень злочинності залишається одним з найвищих у світі.

Президент Альваро Колом, який іде з посади, був змушений скерувати війська до деяких провінцій, щоб захистити мешканців від безчинств мексиканського наркокартеля "Зетас".

Перес Моліна вже брав участь у президентських перегонах чотири роки тому, але тоді поступився Альваро Коломо. За законом, Коломо міг перебувати на президентській посаді лише один термін, а його родичі не мали права претендувати на цю посаду.

Проте дружина Колома, Сандра Торрес, заявила про свій намір брати участь у президентських виборах. Для цього вона навіть розлучилася з чоловіком, проте влітку Верховний суд Гватемали зняв кандидатуру першої леді країни.
Эта же новость на Корреспондент
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь