Переключиться на мобильную версию

The Times: Новий протокол підписано, і Росія готується включити газ

Обидві країни заявили, що вони домовилися відновити поставки, пише Девід Чартер у британському виданні The Times.
У Росії та в Україні працює 22 європейських спостерігача
У Росії та в Україні працює 22 європейських спостерігача
ura-inform.com

Вчора Європа п'ятий день не отримувала газу - на цей раз через приписку під текстом угоди між Україною та Росією, однак увечері обидві країни заявили, що вони домовилися з ранку відновити поставки.

У неділю договір про відновлення транзиту газу укласти не вдалося - віце-прем'єр України, підписуючи документ, додав до нього застереження, в якому стверджувалося, що його країна сплатила всі свої рахунки за останній рік.

За словами дипломатів, це написане від руки доповнення до ретельно складеного Європейським Союзом тексту змусило Газпром - контрольовану державою російську енергетичну компанію - відмовитися від домовленості і не відновлювати постачання газу до 12 країн, у числі яких Австрія та Болгарія.

Вчора сторони підписали нову версію документа, що регламентує роботу в Україні і в Росії 22 європейських спостерігачів, які у зв'язку із заявами Москви про те, що Київ краде призначений для Європи газ, повинні будуть контролювати транзит.

У перший день нового року Росія в ході суперечки про ціни припинила поставки в Україну, а минулої середи перекрила газ Європі. Між тим на нараді в Брюсселі міністри енергетики країн Євросоюзу за підсумками дискусії, виявивши ризиковану залежність Європи від двох ворогуючих сусідів, прийняли рішення прискорити диверсифікацію джерел постачання газу і шляхів його транспортування.

У Болгарії, цілком покладалися на російський газ, що йде через Україну, проте були змушені, незважаючи на мороз, відключені цілі міста. Зараз вона офіційно вимагає 400 мільйонів євро на приєднання до нових трубопроводів в Греції та Румунії. А Словаччині Європейська комісія заборонила знову запускати зупинені АЕС радянських часів, щоб упоратися з викликаною "газовою посухою".

За словами заступника голови правління Газпрому Олександра Медведєва, поставки будуть відновлені сьогодні о 7 ранку за Грінвічем, "якщо більше не буде жодних перешкод". ЄС попередив, що газ дійде до Європи не раніше, ніж за 36 годин, однак Україна стверджує, що вона намагатиметься пришвидшити процес.

Україна російського газу не отримає, оскільки сторони досі не підписали контракт на 2009 рік. Київ заявляє, що у нього в сховищах достатньо палива, щоб протриматися до весни.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь