Переключиться на мобильную версию

ХАМАС висловив свої зауваження до єгипетської ініціативи щодо Гази

Делегація палестинського руху ХАМАС на переговорах у Каїрі висловила свої зауваження та коментарі до ініціативи Єгипту щодо припинення бойових дій у Секторі Гази, які будуть найближчим часом передані Ізраїлю.
Бойовик руху ХАМАС
Бойовик руху ХАМАС
img.lenta.ru

Про це повідомив журналістам голова парламентської фракції руху Салах аль-Бардавіль в середу, 14 січня. 

Зі слів аль-Бардавіля, "ми не змінювали текст ініціативи, оскільки це не входить у наші повноваження, але прояснили свою позицію, своє тлумачення основних моментів цього документа", не уточнивши, в чому саме полягають коментарі. 

Як зазначив аль-Бардавіль, у ХАМАС є кілька заперечень по суті пропозиції, але угруповання не буде озвучувати їх публічно "з поваги до президента Єгипту Хусні Мубарака". Він підкреслив, що ісламський рух опору наразі чекає повідомлення ізраїльського представника Амоса Гілада, який прибуде до Каїру в четвер, 15 січня. 

Крім того, з його слів, ХАМАС продовжує домагатися трьох основних цілей - це припинення агресії, виведення ізраїльських військ із Сектора Гази і відкриття переходів на кордоні анклаву. При цьому представник ісламістів уточнив, що досі тільки Єгипет запропонував конкретний план врегулювання в Газі руху ХАМАС. 

На його думку, необхідно дати можливість Єгипту продовжити посередницьку місію. 
  
Крім того, на КПП в Рафаху та інших проїздах до Сектору Гази можуть бути розміщені французькі та турецькі спостерігачі. 

Про це повідомив супутниковий телеканал Al Jazeera з посиланням на джерела в турецької делегації, що супроводжує Ахмета Дауд-оглу - радника з питань зовнішньої політики прем'єр-міністра Таійпа Ердогана. 

Він зустрівся в середу в Каїрі з представниками ісламського руху ХАМАС і головою єгипетської військової розвідки Омаром Сулейманом. 

Згідно з даними цих джерел, ХАМАС не заперечує проти появи спостерігачів з Туреччини та Франції на кордонах палестинського автономного району. 

Дауд-Оглу проведе в четвер переговори щодо цього з ізраїльською стороною. 

Член керівництва ісламського руху Мухаммед Наззаль високо оцінив посередницькі зусилля Анкари. Він заявив, що рух ХАМАС відповідно на припинення вогню в разі виведення ізраїльських військ і зняття блокади. 

Наззаль підкреслив, що ХАМАС підтримує скликання надзвичайного саміту Ліги арабських держав у Досі (Катар) в п'ятницю і сподівається, що його учасники не обмежаться словесним засудженням Ізраїлю. 

Регіональні спостерігачі звертають увагу на те, що керівництво ХАМАС змінює свою позицію відповідно до того, як ізраїльські війська просуваються вглиб Гази. 

Раніше повідомлялося, що палестинський рух ХАМАС позитивно сприймає єгипетські пропозиції щодо перемир'я в Секторі Гази. Це підтвердив міністр закордонних справ Іспанії Мігель Анхель Моратінос. 

Між тим, кількість палестинців, які загинули в Секторі Гази в результаті ізраїльської військової операції, перевищила тисячу осіб. Точна кількість жертв станом на 14 січня становила 1010 людей, включаючи 315 дітей і 95 жінок. З ізраїльської сторони за час операції загинули 13 людей, у тому числі десять військовослужбовців. 

Армія оборони Ізраїлю почала операцію Литий свинець 27 грудня 2008 року.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь