Переключиться на мобильную версию

Le Nouvel Observateur: РосУкрЕнерго: сумнівний посередник

Справжні винуватці газової війни? "Олігархія, яка отримує десяту частину через компанію, зареєстровану в Швейцарії, з газових оборудок України та Росії". Ця українсько-російська мафія нав’язує свою волю державам, які користають з її щедрот, загрожуючи поз.

Так вважають найкращі експерти зі Східної Європи, які звикли до пасток політичного життя Росії та до тамтешньої плутанини між бізнесом і політикою. В основі такого аналізу – таємниця РосУкрЕнерго.

Ця компанія була створена в 2005 році, щоб займатися поставками газу з Туркменістану. Вона сьогодні опікується оборудками між Україною та Росією та покриттям заборгованостей République de Kiev. Загадка – в непрозорості цієї компанії, яку покриває низка "дутих" фірм і реєстрація в кантоні Цуґ – податковому раї Швейцарії. Чи це філіал Газпрому? Російський промисловий гігант володіє 50% її капіталу. Та найгірші підозри лягають на власників інших 50%, яким розпоряджається австрійський банк Raiffeisen Zentralbank через траст, бенефеціарів якого банк називати відмовляється. У липні 2005 року глава українських спецслужб розпочав слідство щодо ймовірних зв’язків між РосУкрЕнерго та Семеном Моґілевичем, босом української мафії. Розслідування завершилося після звільнення прем’єра Тимошенко. Однак подейкують, що РосУкрЕнерго фактично наполовину утримують російські олігархи, наближені до Путіна, який безпосередньо призначив керівника Газпрому, Олексія Міллєра та його номер 2-й, Олександра Медведєва, брата так званого президента Дмитра Медведєва. Решта належить українським олігархам. Не зважаючи на державні інтереси обидві групи акціонерів ділять прибуток , не даючи державами змоги одержувати до свого бюджету мінімального податку.

Уже підозрюваний у розкраданні частини прибутків Газпрому на користь невідомих бенефіціаріїв, які отримують туркменський, казахський та узбецький газ за надпривабливою ціною (нижче світового курсу), РосУкрЕнерго, головний актор світового енергетичного ринку, схоже, діє в ім’я своїх власних приватних інтересів. В ситуації, коли первинні енергетичні ресурси відіграють стратегічну роль, слід терміново прояснити справжню роль цієї компанії.

Оригінал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь