Переключиться на мобильную версию

Der Standard: Надто рано святкувати

У короткостроковій перспективі газова суперечка для всіх її учасників означає «війну без переможця», - коментує результати газових домовленостей Верена Дітгельм в австрійській Der Standard.

Через більш ніж 11 днів без російського газу в Європі зароджується надія на близьке відновлення газових поставок. Проте перемир’я, яке в ніч на неділю оголосили прем’єр-міністр Росії Володимир Путін та його колега Юлія Тимошенко, ще може виявитися оманливим. Адже деталі нового договору про поставки двом державним концернам "Газпром" і "Нафтогаз" іще належить узгодити. А ще ж треба, щоб на результат переговорів своєї суперниці Юлії Тимошенко дав добро український Президент Віктор Ющенко. Тож газовий спір скінчиться лише тоді, коли російський газ фактично потрапить у європейські домівки.

Та й в будь-якому разі приводу для святкувань немає. Бо в короткостроковій перспективі газова суперечка для всіх її учасників означає "війну без переможців". Росія в абсолютно безцеремонний спосіб звалила двосторонній спір з Україною на плечі європейських споживачів, знову підірвавши собі репутацію надійного партнера та постачальника енергії. З другого боку, українське керівництво, здається, у цій газовій кризі розтринькало той бонус довіри, з яким йому пішла назустріч Європа після Помаранчевої революції. В останньому газовому конфлікті надто очевидним став внутрішньополітичний безлад в Україні. Й обидва задираки з ранку до ночі розігрували перед Європейським Союзом виставу й виставили його на глум як беззубого "паперового тигра".

Утім, у довгостроковій перспективі досягнутий компроміс зіграє на руку передусім Росії. Головної мети – себто ліквідувати дотації Україні та виманити в неї європейські ціни на газ – досягнуто. Завдяки цьому в "Газпром" увіллються мільярди додаткових прибутків, що допоможуть російському гігантові відгородитися від фінансової кризи. До того ж після провальних минулих днів здобудуть потрібний імпульс трубопровідні проекти через Балтійське та Чорне моря, які так просуває Росія. Та й на політичному рівні Росія вийде переможцем. Колишнім братнім державам вона дала недвозначний сигнал, що особливому ставленню буде покладено край, якщо ті захочуть вийти з її сфери впливу. У внутрішній політиці газовий спір зміцнив позиції насамперед глави уряду Володимира Путіна, що знову зміг себе показати могутнім закулісним верховодою, у той час як зазнав краху газовий саміт президента Дмитра Медведєва.

Оригінал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь