Переключиться на мобильную версию

Ъ: У виборах патріарха РПЦ вирішальну роль може зіграти "український фактор"

Помісний собор назве четвертим кандидатом на патріарший престол одного із українських єпископів, пише в сьогоднішньому номері газета КоммерсантЪ із посиланням на свої джерела в апараті РПЦ.
"Український фактор" стане вирішальним при виборі нового патріарха
"Український фактор" стане вирішальним при виборі нового патріарха
АР

У Московському патріархаті вважають, що "український фактор" стане вирішальним при виборі нового патріарха, пише сьогодні видання.

Як зазначає КоммерсантЪ, число делегатів від Української православної церкви трохи менше третини загального числа членів Помісного собору. А самі кандидати від УПЦ - митрополити Київський Володимир та Чернівецький Онуфрій - учора набрали лише по 10 голосів.

За голоси українських делегатів і може розгорнутися боротьба фаворитів виборчих перегонів. Причому переговори, швидше за все, стануть кулуарними: Архієрейський собор зробив сьогоднішній день вихідним, по суті, звільнивши його для передсоборних консультацій.

Крім того, Помісний Собору має право розширити шорт-лист кандидатів додатковими фігурами (для цього їм потрібно набрати більше половини голосів виборців). За інформацією Ъ із апарату РПЦ, четвертим кандидатом на патріарший престол стане саме український єпископ.

У випадку, якщо ним виявиться авторитетний в Україні митрополит Онуфрій, беззастережно перемога місцеблюстителя виявиться менш очевидною. Іншими словами, церковні аналітики вважають, що вибори патріарха не відбудуться одним туром. Причому можливий не тільки другий, але і третій тур.

Нагадаємо, 25 січня Архієрейський Собор Російської православної церкви затвердив кандидатами на Московський патріарший престол митрополита Смоленського й Калінінградського Кирила, митрополита Калузького та Боровського Климента та митрополита Мінського і Слуцького Філарета.

Як повідомляється, за підсумками голосування, що відбулося на Соборі в неділю, патріарший місцеблюститель митрополит Кирило набрав 97 голосів, керівник справами Московської патріархії митрополит Климент - 32, а глава Білоруської православної церкви митрополит Філарет - 16 голосів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь