Переключиться на мобильную версию

Газета: Рада голосує гривнею

Парламент України прийняв учора постанову, в якій відповідальність за ситуацію на валютно-фінансовому ринку покладається на президента Віктора Ющенка, пишуть журналісти російської Газеты Лілія Бірюкова та Іван Сотников.

Документ вніс на розгляд депутат від Блоку Юлії Тимошенко (БЮТ) Святослав Олійник. Постанову підтримали 227 народних депутатів - майже повністю фракції БЮТ та Блоку Литвина, у повному складі комуністи і всього четверо членів Партії регіонів. Як пояснив спікер Верховної Ради Володимир Литвин, ця постанова передбачає відповідальність Віктора Ющенка за ситуацію, що склалася у фінансово-кредитній сфері.

За словами Святослава Олійника, прийнята постанова може стати підставою для початку процедури імпічменту глави держави. Водночас, спікер Верховної Ради заявив, що такий сценарій вважає малоймовірним.

Парламентарії звинуватили Президента в бездіяльності у зв'язку із тим, що він двічі не прислухався до думки ради звільнити голову Національного банку України Володимира Стельмаха. Це, як стверджують депутати, і призвело до численних спекуляцій на валютному і іпотечному ринках", а також спричинило "невиконання комерційними банками зобов'язань перед вкладниками, суттєве зловживання в процесах рефінансування комерційних банків, повну відсутність контролю над діяльністю комбанків, що призвело до значного погіршення добробуту громадян України".

Як йдеться в постанові, Ющенко також несе відповідальність за різке знецінення грошової одиниці України. Нагадаємо, із кінця вересня до середини грудня минулого року долар виріс по відношенню до національної валюти із 5 до майже 10 гривень. Зараз курс становить близько 8-8,2 гривень за долар, тоді як прем'єр-міністр Юлія Тимошенко неодноразово заявляла, що курс повинен складати 6-6,5 гривень за долар.

У ході вчорашнього засідання депутати Верховної Ради також проголосували за проект постанови "Про діяльність Національного банку України в період фінансової кризи і про стан виконання рішень Верховної Ради України стосовно цих питань".

Парламентарії визнали діяльність Нацбанку незадовільною, а постанову про призначення Володимира Стельмаха головою Нацбанку України - такою, що втратила чинність. Стельмах, як говориться в постанові, несе персональну відповідальність за діяльність Національного банку України. Оскільки Президент країни в ситуації, що склалася, не прийняв відповідних заходів, депутати визнали неприпустимим подальше перебування Стельмаха на посаді голови НБУ.

На думку заступника директора Інституту країн СНД Володимира Жарихіна, усі події в Україні варто розглядати з точки зору передвиборчої кампанії. "Ющенко і Тимошенко кидають один в одного гарячими картоплинами, - сказав він кореспонденту Газеты. - Спочатку такою картоплиною був газ, тепер курс гривні, яка впала у два рази. В Україні усі рахують тільки в доларах, тому ситуація важка. Стельмах - та людина Ющенка, на яку можна звалити всі проблеми в економіці".

На його думку, наступною гарячою картоплиною стане постійно зростаюче безробіття. "Народ незадоволений, він вийде на вулицю. І ось тоді та сила, яка його очолить, опиниться серед переможців. Саме сила, оскільки про особистість Ющенка говорити не доводиться - його рейтинг уже не підніметься", - вважає Жарихін.

Директор українського Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик припустив, що фігура Стельмаха є розмінною картою БЮТ у питанні про імпічмент. "Але Ющенко не піде зараз на його відставку, оскільки це його єдиний інститут впливу у фінансовій системі країни, яким він може тиснути на Тимошенко", - зазначив Кулик в інтерв'ю кореспонденту Газеты. На його думку, у Партії регіонів є певна домовленість з Ющенком не втручатися в скандал, тому вчора переважна більшість прихильників Віктора Януковича утрималися при голосуванні за постанову.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь