Переключиться на мобильную версию

The Financial Times: Ющенко зобов'язується дотримуватися умов "поганої" газової угоди

Ющенко вважає, що ні репутація України, ні відносини з ЄС в результаті суперечки анітрошки не постраждали, пише британська газета The Financial Times.
Ющенко: Україна ніколи не крала, не краде і не крастиме газ
Ющенко: Україна ніколи не крала, не краде і не крастиме газ
АР

Президент України Віктор Ющенко пообіцяв не порушувати укладену минулого тижня з Росією угоду, за якою було відновлено постачання газу європейським компаніям і споживачам, незважаючи на те, що особисто він заперечує проти деяких її умов.

"Скажу відверто: Україна незадоволена рішеннями, які прийнято з метою врегулювання кризи. Це погана угода, - заявив Ющенко в інтерв'ю Financial Times. - Але я хочу сказати твердо і чітко - для нас це зобов'язання, якого ми не порушимо. Це питання більше не повинно викликати головного болю у наших партнерів".

Помічники Ющенка давали зрозуміти, що в найближчі місяці Україна може вимагати перегляду угоди, яку укладено минулого тижня в Москві після переговорів прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна з його українською колегою Юлією Тимошенко, головною суперницею Ющенка.

Ющенко: Я хочу сказати твердо і чітко - для нас це зобов'язання, якого ми не порушимо. Це питання більше не повинно викликати головного болю у наших партнерів

За умовами угоди, у перші три місяці цього року Україна платитиме Росії по 360 доларів за 1000 кубометрів газу. Це різке підвищення ціни по відношенню до торішніх 179,50 доларів, але на 20 відсотків нижче так званої "ринкової ціни" у 450 доларів.

Водночас, платежі Росії Україні за транзит газу в інші країни Європи залишаться в цьому році на колишньому рівні - 1,70 доларів за 1000 кубометрів газу на 100 км.

Представники Газпрому, гігантського російського газового концерну, стверджують, що в наступному році даний тариф складе близько 2,5 доларів. Але Ющенко заявляє, що ця ставка занадто низька, оскільки Чехія і Словаччина отримують за транзит по 4 долари, а Німеччина - до 6.

Російська корупція більша за масштабами, ніж будь-де в Європі. Такі різкі заяви про Україну просто некоректні – Ющенко

Він відкидає припущення про те, що його критика московської домовленості пов'язана із бажанням захистити RosUkrEnergo – компанію, яку зареєстровано в Швейцарії, і яка діє в якості посередника у російсько-українській торгівлі газом, але, за умовами нової угоди, швидше за все, буде з неї виключено.

"Українська держава та державна газова компанія України не мають ніякого відношення до цих посередників", - заявив він, підкресливши, що ні він, ні його політична партія не пов'язані із RosUkrEnergo.

Виступаючи в Брюсселі, де у вівторок він провів переговори з лідерами Європейського Союзу, Ющенко піддав різкій критиці Путіна, який під час газової кризи заявив, що через розгул корупції у владних структурах України стратегія переговорів Києва була безладною, і це утруднило пошук рішення.

Україна ніколи не крала, не краде і не крастиме газ - Ющенко

"Російська корупція більша за масштабами, ніж будь-де в Європі. Такі різкі заяви про Україну просто некоректні", - заявив він.

"Ті міфи, які складає російський уряд або Газпром, явно спрямовані на дискредитацію України як надійного партнера із транспортування газу, а також отримання політичного контролю над газовою системою України", - додав Ющенко.

Відкидаючи звинувачення в тому, що Україна таємно відкачувала газ, який призначено Росією тільки для інших європейських отримувачів, Ющенко заявив: "Україна ніколи не крала, не краде і не крастиме газ".

Брюссель піддав жорсткій критиці і Росію, і Україну за їх дії в ході суперечки, яка призвела до того, що в розпал зими було припинено постачання газу в країни ЄС. Але Ющенко вважає, що ні репутація України, ні відносини з ЄС в результаті суперечки анітрошки не постраждали.

Ющенко: Я, як громадянин Європи, заявляю, що у Європи повинна бути спільна політика стосовно газу, єдина газова система з нормами та процедурами для постачальників, транзитних країн і споживачів

"Я б навіть сказав, що газова криза дала додатковий імпульс інтеграції", - заявив він, висловивши сподівання на те, що до кінця року ЄС і Україна підпишуть угоду про вільну торгівлю та загальний повітряний простір.

"Нам потрібно зробити чимало висновків із цих сумних подій. Я, як громадянин Європи, заявляю, що у Європи повинна бути спільна політика стосовно газу, єдина газова система з нормами та процедурами для постачальників, транзитних країн і споживачів".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь