Переключиться на мобильную версию

Сенат Іллінойса схвалив імпічмент Благоевичу

Місцевий сенат американського штату Іллінойс одноголосно схвалив імпічмент губернатору штату Роду Благоевичу, якого обвинувачено в корупції.
Благоевичу заборонили обіймати державні посади
Благоевичу заборонили обіймати державні посади
АР

Про це повідомило в п'ятницю, 29 січня, агентство Франс Прес.

Сенат штату Іллінойс 59 голосами "за" і жодним голосом "проти" проголосував за відсторонення губернатора. Його пост зайняв колишній віце-губернатор штату Пат Куїнн.

Сенатори також проголосували за те, щоб назавжди заборонити Благоевичу обіймати державні посади в Іллінойсі.

Благоевич став першим за останні 20 років губернатором американського штату, якого відправили у відставку в результаті процедури імпічменту.

Під час розгляду справи в сенаті Благоевич наполягав, що ні в чому не винен.

Приїзд губернатора на засідання, яке присвячено імпічменту, здивував сенаторів, оскільки раніше Благоевич стверджував, що не братиме в ньому участі.

Виступаючи із заключним словом на засіданні в четвер, він заявив: "Немає жодних доказів того, що на посаді губернатора я порушував закон".

Благоевич висловив жаль стосовно того, що не може привести свідків на свій захист.

За його словами, він би із задоволенням представив свідоцтва начальнику штабу Барака Обами Раму Емануелю, однак, за законом, не має права цього робити.

Він закликав сенаторів увійти в його положення: "Уявіть собі, що це вас відсторонили від посади, тоді, як ви абсолютно невинні. Злочин ще не доведено. Як можна усунути губернатора з посади за відсутності доказів?"

Крім того, стосовно Благоевича також триває кримінальне розслідування - він підозрюється у шахрайстві та здирництві. Як зазначається, обвинувачення по цій справі політику ще не пред'явлено і, ймовірно, пред'являть не скоро.

Як заявляють аналітики, винесення рішення про імпічмент - це не тільки кінець кар'єри Благоевича-губернатора, але й завершення його діяльності як політика.

Благоевича було заарештовано 6 грудня за звинуваченням у корупції і відпущено під заставу у 4,5 тисячі доларів і підписку про невиїзд з країни.

За даними прокуратури, Благоевич брав участь у змові з метою продажу місця в Сенаті, яке до обрання президентом США займав Барак Обама.

Члени нижньої палати Генеральної асамблеї штату Іллінойс 9 січня проголосували за оголошення імпічменту губернатору Роду Благоевичу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь