Переключиться на мобильную версию

У США настає День бабака: американці чекають на прогнози Філа

Сьогодні американці дізнаються, як довго ще триватиме зима. Про це їм розповість народний метеоролог бабак Філ з Панксутоні штату Пенсільванія.
День бабака
День бабака
shkolazhizni.ru

Щороку 2 лютого його витягують з нори на світло, щоб визначити, чи скоро прийде весна. Якщо заспаний пророк побачить власну тінь, свідчить народна прикмета, то тепла чекати ще півтора місяця. Якщо ж буде похмура погода, то весна не за горами. 

Філ робить свій прогноз погоди в урочистій обстановці при великому скупченні народу. Традиція відзначати День бабака зберігається в Панксутоні з 1887 року, а занесена вона в Новий світ німецькими іммігрантами. Щоправда, роль передвісника у Німеччині XIX століття, згідно з народною прикметою, виконував борсук. Але оскільки борсуки в Пенсільванії не водяться, це завдання покладено на бабака. 

У норі Філа постійно підтримується певна температура. Звірка добре годують, про що свідчить його вага - понад 9 кілограмів, хоча в дикій природі вага коливається від 6 до 8 кілограмів. Раціон Філа з Панксутоні складається із зелені, фруктів, овочів і води. Але відмінною рисою його є те, що він любить собачий корм. Філа обслуговують найкращі ветеринари. 

Крім того, у нього є клуб фанатів, який об'єднує понад 30 тисяч людей. 

Однак, як показує статистика, бабаки скупі на оптимістичні прогнози. За 122 роки, котрі в США існує традиція щорічно турбувати звірка на прізвисько Філ, він бачив власну тінь 97 разів. І це не на жарт засмучує багатьох американців, які швидко втомлюються від зими і сумують за весною. 

Між тим, в Україні тепер буде два бабаки, які передбачають погоду. До харківського синоптика Тимка приєднався львівський колега Мишко. 2 лютого він розповість про те, як довго чекати приходу весни.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь