Переключиться на мобильную версию

Румунія задоволена рішенням суду ООН стосовно Зміїного

Влада Румунії вітає рішення Міжнародного суду у Гаазі, який виніс постанову про морські межі між Румунією та Україною у Чорному морі.
Для Румунії рішення суду ООН є позитивним
Для Румунії рішення суду ООН є позитивним
ukrfoto.net
"Це великий успіх румунської дипломатії", - так прокоментував ситуацію президент Румунії Траян Бесеску.

Бесеску висловив думку, що Румунія отримує право на розробку майже 9,7 тисяч кв. км, із майже 12,4 тисяч кв. км континентального шельфу, за що боролися обидві країни.

Румунські експерти вважають, що у цій частині шельфу можуть бути поклади природного газу об’ємом до 100 млрд. кубометрів. Ці запаси цілком могли б забезпечити енергетичну безпеку Румунії.

У свою чергу голова Національного агентства із мінеральних ресурсів Румунії Герман Міхай заявив, що суд прийняв чесне рішення.

Він зазначив, що Україна вимагала визнати Зміїний островом, але суд вирішив, що цей острів досить маленький для того, щоб його враховувати при визначенні делімітаційної лінії.

Міхай також висловив думку, що рішення суду може сприяти поліпшенню відносин Румунії з Україною, у тому числі в галузі співпраці в організації видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі.

Як повідомлялося, сьогодні Міжнародний суд ООН у Гаазі виніс рішення, яким визначив, що Зміїний не можна вважати частиною прибережної лінії України при визначенні серединої лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

Однак у Секретаріаті Президента заявили, що на стороні України залишились практично всі розвідані нафтогазові родовища.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь