Переключиться на мобильную версию

Американські війська залишать базу у Киргизстані протягом 180 днів

Секретар Радбезу Киргизстану Адохам Мадумаров заявив, що війська США залишать військову базу Манас протягом 180 днів.
Бакієв пообіцяв закрити військову базу ВПС США
Бакієв пообіцяв закрити військову базу ВПС США
AP
Відлік, за його словами, почнеться із моменту обміну нотами між Бішкеком та Вашингтоном, який відбудеться найближчим часом. Подальше перебування американських військ на базі Манас буде порушувати закони Киргизстану, - зазначив Мадумаров. "Механізм виведення уже вироблений; у Манасі американців не буде, як і заявив наш президент", - додав секретар Радбезу.

Тепер на черзі питання про те, як використовувати військову базу у подальшому. Як заявив Мадумаров, Киргистан має намір використовувати базу у власних цілях. "Територія Киргизької Республіки - територія суверенної держави, і ми будемо вирішувати все самі", - сказав він. А запитувати про її використання силами швидкого реагування ОДКБ або Росією, за його словами, поки що не варто.

Нагадаємо, постпред Росії при НАТО Дмитро Рогозін заявив, що база Манас, у випадку відходу звідти американських військових, може прийняти сили оперативного реагування ОДКБ.

Напередодні у Москві відбулася зустріч президента Киргизстану Курманбека Бакієва із російським колегою Дмитром Медведєвим. Бакієв пообіцяв закрити військову базу ВПС США, яка розташована біля Бішкека, а Росія заявила про надання Україні кредиту на 2 млрд. доларів та безкорисної допомоги розміром у 150 млн. доларів.

Пізніше заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін повідомив, що рішення Киргизії закрити американську базу та виділення Бішкеку російського кредиту не пов'язані між собою. Крім того, Росія заявила про готовність надати Сполученим Штатам право на транзит до Афганістану через свою територію для потреб антитерористичної коаліції.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь