Переключиться на мобильную версию

Rzeczpospolita: Україна обирає російський атом і вплив Кремля

Назад к разделу Мир о нас
США програли битву з Росією за поставки ядерного палива в Україну. На думку експертів, Прем’єр-міністр Тимошенко продовжує гру з Москвою, розраховуючи на підтримку на виборах, - пишуть Анна Слоєвська і Тетяна Серветник у польській Rzeczpospolita.
Україна дедалі більше стає залежною від російської сировини.
Україна дедалі більше стає залежною від російської сировини.
АР

Контракт з російським концерном ТВЕЛ на поставки ядерного палива на українські електростанції повинні підписати до кінця цього тижня. Планується, що договір укладуть на період до 2026 року. Про це сьогодні говоритимуть у Москві прем’єри Юлія Тимошенко і Владімір Путін. "Рішення Києва означає поразку американської компанії Westinghouse, яка хотіла потрапити на український ринок", - писали київські інтернет-портали.

Westinghouse підписала з українською владою контракт на пробні поставки палива минулого року. "Однак вона не отримала ліцензії, а це означає, що контракт можна визнати недійсним, - розповідає Rzeczpospolita Олексій Бреус, ліквідатор аварії на ЧАЕС. – Вихід на ринок американської компанії мав політичний підтекст. Це свідчило про поглиблення співпраці зі США", - додав він.

"Реакція Москви на порозуміння з Westinghouse нагадувала її реакцію на прагнення Києва до вступу у НАТО. Були погрози та попередження про ще одну ядерну катастрофу", – підкреслює Ольга Кошарна з київського Центру Разумкова.

На думку експерта з питань енергетики Михайла Гончара, Київ міг використати американський капітал для посилення тиску на Росію. "Йшлося про те, щоб змусити російські концерни дотримуватися реальної цінової політики. Про те, щоб показати їм, що вони не є незамінними", – каже Rzeczpospolita Михайло Гончар. На його думку, прийняття російської пропозиції означає, однак, що Тимошенко продовжує лінію співпраці з Москвою, розраховуючи на підтримку на президентських виборах, запланованих на 25 жовтня.

Україна дедалі більше стає залежною від російської сировини. Окрім поставок газу, нафти, а тепер також і ядерного палива, Тимошенко хотіла б ще взяти в Росії кредити.

Економічна та політична ситуація в Україні була темою вчорашньої зустрічі міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера з європейською пресою в Берліні. Глава німецької дипломатії визнав, що вона з кожним днем дедалі гірша. На його думку, проблемою залишається не тільки економічна криза, а й неспроможність українських політиків та їхнє небажання погодитися на проведення реформ, яких вимагає Міжнародний валютний фонд, що пообіцяв українцям кредит обсягом у 16,4 млрд. дол.. Штайнмайер повідомив, що відносини між Росією та Україною "небезпечно напружені".

Німеччина та Польща запропонували решті країн ЄС вдатися до посередництва в Києві та надіслати туди місію Євросоюзу. У понеділок пропозиція була прийнята на зустрічі глав дипломатії країн-членів ЄС в Люксембургу. Неофіційно європейські дипломати визнають, що не сподіваються на те, що місії вдасться щось зробити.

Оригiнал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь