Переключиться на мобильную версию

The New York Times: Росія і Україна врегулювали газову суперечку

Назад к разделу Мир о нас
Не брав – не плати! Головним результатом зустрічі в Москві між Володимиром Путіном та Юлією Тимошенко можна вважати згоду Росії зменшити обсяги закуповуваного Україною газу без застосування штрафних санкцій, – пише Ендрю Крамер в американській The New Yor.
Юлія Тимошенко та Володимир Путін
Юлія Тимошенко та Володимир Путін
pictures.reuters.com

Російський газовий монополіст "Газпром" відмовиться стягувати штраф обсягом у 2 млрд. доларів, який міг бути накладений на Україну за те, що та придбала менше газу, ніж передбачено контрактом, – заявив у середу прем’єр-міністр Росії Володимир Путін.

Заява, зроблена після зустрічі з українською колегою пана Путіна Юлією Тимошенко, повинна означати, що сторони начебто врегулювали останні суперечності щодо умов поставок російського природного газу в Україну.

Предметом переговорів був січневий контракт, за яким Україна зобов’язалася купувати більше газу, ніж потребує її економіка, яка швидко скорочується.

Представники обох країн обговорили також роль Росії в управлінні газопроводами, що пролягають Україною і якими транспортується близько 80% експортованого до Європи російського природного газу. Попри відсутність формального зв‘язку між двома питаннями, їх обговорювали на одній зустрічі.

Україна чинила опір спробам Росії відігравати будь-яку роль в управлінні газопроводами, і український уряд нещодавно розізлив Росію, підписавши угоду з Європейським Союзом, за якою останній допомагатиме підтримувати газотранспортну систему в належному стані.

Проте в середу пані Тимошенко заявила, що Україна вітатиме також участь в модернізації російських компаній, повідомило агентство France-Presse.

"Ми запросили Росію в якості одного з головних партнерів у модернізації української газотранспортної системи, – повідомила пані Тимошенко. – На мою думку, модернізацію можна здійснити спільними зусиллями".

Пан Путін повторно озвучив російську позицію, яка полягає в тому, що газотранспортною системою повинен управляти міжнародний консорціум, до якого увійдуть російські, українські і західноєвропейські партнери. Українська сторона не подала сигналу, що погодилася на цю ширшу пропозицію.

"Я все ще не розумію, що тут може викликати сумніви, – заявив, за повідомленням інформагентства "Інтерфакс", пан Путін щодо своєї пропозиції. – Вона повністю відповідає інтересам усіх потенційних учасників".

Українська економіка, яка швидко скорочується, зараз споживає менше природного газу, ніж очікувалося ще в січні – коли пані Тимошенко вела переговори із паном Путіним щодо підписання контракту на поставки газу. Підписаний контракт поклав край відключенню газопостачання, через що окремі регіони Європи залишалися без опалення.

За повідомленням державної енергетичної компанії "Нафтогаз України", попит промислових споживачів в Україні, для прикладу, впродовж перших трьох місяців цього року в порівнянні з попереднім знизився на 50%.

Оригiнал матерiалу:
http://www.nytimes.com/2009/04/30/business/global/30iht-gas.html?…

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь