Переключиться на мобильную версию

FT: Київ може посваритися з ЄС через справу Тимошенко

Назад к разделу Мир о нас
Продовживши у вівторок спірний процес Юлії Тимошенко, колишнього прем'єр-міністра і лідера Помаранчевої революції, Україна зробила крок, який може посварити її із Європейським Союзом, - пишуть Роман Олеарчик, Нейл Баклі і Джошуа Чаффін у британській газет.

Український суддя, незважаючи на міжнародний тиск та заклики закрити справу, відновив слухання після перерви, що тривала два тижні.

Однак ще нещодавно президент України Віктор Янукович натякав, що Україна, можливо, буде шукати спосіб припинити процес, зберігши обличчя. Перед цим європейські лідери попередили його, що вердикт про вину пані Тимошенко може поставити під загрозу надії країни на більш тісну інтеграцію з Європою.

Вердикт у справі може бути винесений у найближчі дні, незважаючи на те, що у п'ятницю у Варшаві зустрінуться міністри із країн Європейського Союзу і відносини з Україною будуть однією з головних тем для обговорення на їхньому саміті.

Ще недавно президент України Віктор Янукович натякав, що Україна, можливо, буде шукати спосіб припинити процес, зберігши обличчя

Євросоюз прагне до кінця року завершити переговори з Києвом за угодами про політичну "асоціацію" та вільну торгівлю. Проте представники ЄС та США попереджали пана Януковича, що виведення із гри основного лідера української опозиції означає, що угоди навряд чи будуть, як це необхідно, ратифіковані 27 країнами Євросоюзу і Європейським парламентом.

У вівторок у задушливій судовій залі зібралися понад 100 адвокатів, дипломатів і журналістів. Суддя Родіон Кірєєв відмовив захисту пані Тимошенко у проханні повернути її справу на дослідування. Він також відмовився звільнити 50-річну екс-прем'єра, заарештовану у серпні за звинуваченням у неповазі до суду, під заставу.

У своїй заключній промові обвинувачення зажадало позбавити пані Тимошенко волі на сім років і накласти на неї великі штрафи. Захист повинен почати свій заключний виступ у середу.

Представники ЄС та США попереджали пана Януковича, що виведення із гри основного лідера української опозиції означає,що угоди навряд чи будуть, як це необхідно, ратифіковані 27 країнами Євросоюзу і Європейським парламентом

Потенційно екс-прем'єру може загрожувати до десяти років в'язниці. Її звинувачують у тому, що у 2009 році, перебуваючи на посаді президента, вона перевищила свої повноваження та уклала із Росією угоду про постачання природного газу за цінами, які, на думку обвинувачів, завдають шкоди українській економіці. Вона називає ці звинувачення хибними і стверджує, що пан Янукович з їх допомогою просто намагається вигнати її з політики.

Український президент заперечує, що він стоїть за цим процесом, проте він у цьому місяці натякнув представникам Євросоюзу, що у результаті реформи законодавства стаття, за якою пані Тимошенко були пред'явлені звинувачення, може бути "декриміналізована".

Зараз український парламент робить кроки в цьому напрямку, але вони навряд чи увінчаються успіхом до завершення суду над пані Тимошенко. Поки що незрозуміло, що може статися, якщо закон змінять після того, як вона буде визнана винною.

Євросоюз прагне укласти угоду не лише з комерційних міркувань, а й для того, щоб вивести Україну з російської орбіти.

Зустріч міністрів торгівлі країн Європейського Союзу, що відбулася в понеділок, стала доповненням до зусиль Європейської комісії - виконавчого органу ЄС - завершити переговори з Україною до кінця року. Євросоюз прагне укласти угоду не лише з комерційних міркувань, а й для того, щоб вивести Україну з російської орбіти.

Однак Росія, судячи з усього, враховує цю можливість і зараз дає зрозуміти, що вона може частково поступитися вимогам Києва і знизити ціни на життєво важливий для української важкої промисловості газ.

Раніше Росія висунула жорсткі умови для зниження цін, зажадавши від Києва або поступитися контролем над українськими транзитними газопроводами, по яких російський газ надходить до Європи, або відмовитися від інтеграції з Євросоюзом і замість цього приєднатися до очолюваного Москвою митного союзу пострадянських країн.

Однак під час зустрічей російського президента Дмитра Медведєва і прем'єр-міністра Володимира Путіна із паном Януковичем, що проходили минулих вихідних, російські лідери займали, за чутками, більш гнучку, ніж раніше, позицію.

Оригінал публікації: Kiev heads for EU fight over Tymoshenko

***

У рубриці Огляд преси статті із закордонних ЗМІ про Україну публікуються без купюр і змін. Редакція не несе відповідальності за зміст даних матеріалів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь