Переключиться на мобильную версию

Lenta.ru: "Український Аль Капоне"

Назад к разделу Мир о нас
Звинувачення попросило для екс-прем'єра України Юлії Тимошенко 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при укладенні газових контрактів з РФ у 2009 році. Тимошенко і представники опозиції називають звинувачення політичним, - пишуть Ілля Азар т.
"Коли під судом потужний політик, треба бути дуже обережним, щоб не отримати зворотний ефект у суспільстві"
"Коли під судом потужний політик, треба бути дуже обережним, щоб не отримати зворотний ефект у суспільстві"
АР

Лента.ру попросила українських політиків з обох таборів і російських парламентаріїв, що спеціалізуються на СНД, оцінити майбутнє екс-прем'єра.

Сергій Соболєв, голова фракції Блоку Юлії Тимошенко у Верховній Раді, лідер "тіньового" уряду

Термін для Юлії Тимошенко оцінювати неможливо, тому що політичні статті оцінювати нереально, для них і 15 років можна придумувати. Для Тимошенко попросили 7 років не за корупцію, а за позицію прем'єра, яка чітко закріплена законами України. Це перший такий випадок в історії незалежної України. Президент Віктор Янукович вирішив використати прокуратуру і суд для розправи над опонентом.

Суд повинен винести виправдувальний вирок. Інший не буде відповідати законам України. Упевнений, що так чи інакше виправдувальний вирок буде, якщо не в Україні, то вже точно в Страсбурзькому суді.

Я думаю, що російське керівництво розуміє, що судять не тільки Тимошенко, але і Путіна

Яке б рішення не виніс суддя Родіон Кірєєв, всі розуміють, що це рішення Януковича, і відповідно реакція на вирок буде реакцією на рішення президента України.

Я думаю, що можливі кілька варіантів наслідків. Це протести. Їх ми вже бачимо. Другий наслідок полягає в тому, що на парламентських виборах в жовтні 2012 року опозиція набере від 55 до 65 відсотків голосів. І це буде логічне завершення кар'єри Януковича.

Чи будемо ми мститися? Сильні ніколи не мстять. На відміну від тих статей, що він вирішив притягнути за вуха стосовно Тимошенко, щодо нього питання буде стояти про те, що людина використовувала органи суду для розправи з опозицією, і тут своє слово скаже незалежний суд.

Другий наслідок полягає в тому, що на парламентських виборах в жовтні 2012 року опозиція набере від 55 до 65 відсотків голосів. І це буде логічне завершення кар'єри Януковича

Росія досить чітко висловила свою позицію, і вперше вона збіглася в думці з США та ЄС. Я думаю, що російське керівництво розуміє, що судять не тільки Тимошенко, але і Путіна. Тому реакція на вирок буде тією ж, що і до його винесення: дії Тимошенко відповідають і російському, і українському законодавству і міжнародним актам.

В'ячеслав Кириленко, лідер партії За Україну!, колишній голова партії Наша Україна

Судовий процес іде з порушенням безлічі процедур, звинувачення з боку прокуратури виглядають як фарс, тому що він перестав бути юридичним. Питання навіть не в тому, як поводиться суддя Кірєєв, а в тому, як і коли він отримає політичні вказівки.

Якщо б судовий процес був справедливим і враховував неодноразові клопотання захисту Тимошенко і не передбачав перебування підсудної в тюремних катівнях, тоді можна було б говорити про справедливий процесі та змагальність сторін. А так думаю, що процес дуже заангажований.

Якщо законопроект, що стосується статті Тимошенко, отримає підтримку парламенту, то можна буде говорити про перелом у ситуації. Якщо не відбудеться,то напруга в українському суспільстві буде наростати

Якщо все буде йти так, як зараз, то думаю, вирок буде суворий. Але це не стане полегшенням для України.

Я один з авторів внесеного законопроекту про декриміналізацію статті, яка інкримінується Тимошенко. Плюс свій законопроект на цю тему вніс і президент Янукович. Розгляд буде наступного пленарного тижня. Якщо законопроект, що стосується статті Тимошенко, отримає підтримку парламенту, то можна буде говорити про перелом у ситуації. Якщо не відбудеться, то напруга в українському суспільстві буде наростати.

Процес над Тимошенко істотно ускладнить відносини України з Європою

Я вважаю найбільшою провиною теперішньої влади, що Тимошенко і екс-глава МВС Юрій Луценко перебувають за ґратами і отримали неадекватний запобіжний захід. Їх процеси неоднозначні, і можуть бути різні думки щодо цього, але, перш за все, вони не повинні бути в СІЗО.

Мене хвилюють наслідки для української держави через ці справи, а процес над Тимошенко істотно ускладнить відносини України з Європою.

Валерій Коновалюк, радник президента України, депутат Ради від Партії регіонів

Я прихильник того, щоб справа Тимошенко мала кримінальний характер. Ті порушення, які ставляться Генпрокуратурою Тимошенко сьогодні, роблять процес схожим на політичний. Хоча екс-прем'єра можна притягти за кримінальними статтями, і я показував такі документи неодноразово. Позиція ГПУ не зовсім ефективна з точки зору того, що процес набув політичного забарвлення.

Ті порушення, які ставляться Генпрокуратурою Тимошенко сьогодні, роблять процес схожим на політичний. Хоча екс-прем'єра можна притягти за кримінальними
статтями

Янукович вніс закон про декриміналізацію економічних злочинів. Навіть якщо статті Тимошенко в ньому немає, то в ході обговорення законопроекту туди будуть внесені потрібні зміни, і президент Янукович очевидно погодиться на них. Цей процес негативно впливає на імідж країни і заважає інтеграції України в Європу. Але зараз цей Марлезонський балет закінчиться.

Я не думаю, що цей процес відгукнеться Партії регіонів. Незалежно від рішення суду ГПУ повинна розпочати слідство за іншими справами і доведе фінансові порушення Тимошенко за багатьма пунктами, наприклад, за неправильне використання бюджетних коштів. І для світової спільноти це буде виправдано. Зараз же процес Тимошенко виглядає як спроба усунути лідера опозиції від участі у виборах, хоча зараз у цьому і немає необхідності.

Інна Богословська, депутат Ради від Партії регіонів, голова Тимчасової слідчої комісії з питань газових угод

Санкція статті передбачає покарання до Тимошенко 10 років, тому термін, який прокурор попросив для Тимошенко, - нормальний, враховує, що підсудна - жінка і була прем'єром України.

На сьогодні робота комісії не завершена, нам ще працювати до березня 2012 року, і парламент України у своїй постанові зобов'язав нас дослідити обставини підписання контрактів, що виходять за рамки обвинувачення, яке з моєї точки зору доведено.

Ми розглядаємо наявність особистих корисливих інтересів у підписанні невигідного Україні кабального контракту. Може бути доведена ще більша провина Тимошенко

Ми розглядаємо наявність особистих корисливих інтересів у підписанні невигідного Україні кабального контракту. Може бути доведена ще більша провина Тимошенко. Йдеться про наявність боргів її компанії перед Міноборони Росії (йдеться про борг компанії Єдині енергетичні системи України в розмірі 405 мільйонів доларів - Лента.ру), про надання нею хабарів в Росії. Якщо це підтвердиться, то йдеться про конфлікт інтересів, а отже про висунення звинувачень у державній зраді.

Тимошенко незаконно втрутилася в хід газових переговорів. Кабмін відмовився підтримати її рішення, але Тимошенко, знаючи це, все одно виписала директиви. За всю історію української незалежності жоден український посадовець вищого рівня не завдав такої колосальної шкоди Україні, як Тимошенко.

Як для Аль Капоне фатальною стала незаконна податкова декларація, через яку його і посадили, хоча добре знали про сотні його злочинів, так для Тимошенко фатальною стала підписана нею незаконна директива

Абсолютно очевидно для всіх політиків, оглядачів, громадян України, що Тимошенко - один із найбільш умілих піарників з усього політичного бомонду Євразії. Цілком очевидно, що багато років, витрачених на лобістську підтримку, дають плоди, і багато західних політиків підтримують її позицію про політичне переслідування.

Але впродовж всієї політичної кар'єри з Тимошенко разом йшли кримінальні справи. До останнього часу їй вдавалося уникнути переслідування, ховаючись за посади або депутатську недоторканність. Але як для Аль Капоне фатальною стала незаконна податкова декларація, через яку його і посадили, хоча добре знали про сотні його злочинів, так для Тимошенко фатальною стала підписана нею незаконна директива.

Вадим Густов, член комітету у справах СНД Ради Федерації РФ

Тимошенко не гвардії рядова людина, вона була і перебуває у великій політиці. Якщо вже й вимагати такого вироку, то повинна бути потужна доказова база. Я не знаю, є вона чи ні. Але навіть якщо вона є, все одно багато хто буде вважати цей процес політичним. Коли під судом людина з розкрученою біографією, потужний політик, треба бути дуже обережним, щоб не отримати зворотний ефект у суспільстві.

Зараз там все одно буде політика - Європейський союз і багато наших політиків закликають до здорового глузду, закликають до того, щоб до процесу підійшли максимально об'єктивно

На 100 відсотків її не засудять, це навіть не обговорюється. Все залежить від доказової бази - вона повинна бути без вад, щоб люди зрозуміли: вирок справедливий і в ньому дійсно немає політики. Але зараз там все одно буде політика - Європейський союз і багато наших політиків закликають до здорового глузду, закликають до того, щоб до процесу підійшли максимально об'єктивно.

В Україні зараз дуже непроста ситуація, країні треба отримати кредити і їй ставлять багато умов, щоб Європа надала додаткові кредити. У тому числі це збільшення ціни на газ для населення. Все це по живому йде, а тут ще починають розкручувати, говорити, що Тимошенко щось там неправильно підписала.

Олексій Островський, голова комітету Держдуми РФ у справах СНД, член фракції ЛДПР

Я з самого початку вважав і продовжую вважати кримінальне переслідування Тимошенко помилкою, у випадку, якщо дійсно за переслідуванням Тимошенко
простежуються адміністративно-політичні вказівки

Зажадання того або іншого покарання з боку прокурора - виключне право прокуратури. Так, як і виключне право суду - визначати прийнятність запитуваного покарання. При цьому я з самого початку вважав і продовжую вважати кримінальне переслідування Тимошенко помилкою, у випадку, якщо дійсно за переслідуванням Тимошенко простежуються адміністративно-політичні вказівки. У кожної медалі є дві сторони, і кожен бумеранг рано чи пізно повертається. Політична система сучасної України і внутрішньоекономічні зв'язки всередині цієї держави дозволяють зробити висновки про те, що ніхто з тих, хто був або перебуває при владі, не може бути застрахованим від подібних питань до самого себе.

Що стосується Заходу, то я б не перебільшував його роль у можливостях впливу на ті чи інші процеси на пострадянському просторі і в Україні зокрема.

***

У рубриці Огляд преси статті із закордонних ЗМІ про Україну публікуються без купюр і змін. Редакція не несе відповідальності за зміст даних матеріалів.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (1)
smertkacapam2011    29.09.2011, 14:50
Оценка:  0
smertkacapam2011
Здохніть каца.пські мразі!
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь